Pronájem bytu – Jak na pronájem a podnájem?

Jak už název napovídá, pronájem bytu bude to, čemu se dnes podíváme na zub. Ačkoli se pronájmům na přímo až tolik nevěnuji spoustu mých známých mě oslovilo ať už s poptávkou po pronájmu bytu, nebo s prosbou o radu, jak na pronájem bytu. Absolvovali již spoustu prohlídek a oslovili spoustu majitelů nabízejících pronájem, ale vždy se jim dostalo stejné odpovědi. „Majitel upřednostnil jiného zájemce“, jelikož poptávka po pronájmu bývá vysoká. Stává se Vám to taky? Už nebude! Věřím, že po přečtení článku zvýšíte svou šanci na získání pronájmu nejen o desítky, ale stovky procent! A je jedno jestli sháníte pronájem bytu v Pardubicích, Ústí nad Orlicí nebo v Chomutově, toto funguje všude.

První dojem

Tohle možná není žádná ultra velká rada, nicméně považuji za nutné se o ní alespoň zmínit. Neustále se totiž přesvědčuji, i při prohlídkách týkajících se prodeje domu či bytu, že se na první dojem velice často zapomíná. A podruhé už ho neuděláte. Proto dbejte vždy na to, abyste na prohlídku bytu o pronájem nebo podnájem dorazili slušně oblečení, ideálně sami (nebo ve dvou, děti nechte doma) a stejně tak dbejte na slušné vystupování.

Pro získání pronájmu mějte vždy něco navíc!

Nyní se už posunu k tomu nejpodstatnějšímu a trochu to rozvedu. Buďte na prohlídku či prohlídky vždy dobře připravení. To Vám pomůže zajistit tzv. karta zájemce, která by měla fungovat jako jakýsi životopis Vás, jako člověka a zároveň budoucího nájemníka.

Co by měla karta zájemce o pronájem obsahovat?

Místo textu raději přidám tabulku, která bude daleko výstižnější.

Jméno a příjmeníJak aktuálně bydlíte?
Telefon a e-mailKontakt na současného pronajímatele
Adresa trvalého pobytuDůvod stěhování
Adresa současného pobytuKdy se chcete nastěhovat?
Datum narozeníV jaké výši máte prostředky na úhradu kauce?
Informace o Vaší práci (firma, pozice, trvání smlouvy)Proč chcete bydlet v tomto bytě?*
Jste kuřáci a chcete v bytě kouřit?Informace o Vás*
Máte zvíře, které chce vzít do bytu?

*Tyto informace jsou doplňkové, ale pokud se dobře podají, můžou výrazně zvednout šanci na získání pronájmu.

Nemusíte uvádět všechny informace a na druhou stranu, můžete některé přidat pokud máte pocit, že by mohli pronajímatele zajímat. Tento výčet slouží akorát pro Vaši představu, jak by mohla (měla) taková karta zájemce vypadat. Jak se říká, kreativitě se meze nekladou. Odpovědi na tyto otázky posléze můžete vytisknout na papír a předat majiteli či makléři. Pokud toto uděláte jako jediný z 10 srovnatelných zájemců, koho myslíte, že majitel vybere?

Pozor! Nikdy, ale opravdu nikdy v uvedených otázkách nelžete! Možná krátkodobě ošálíte pronajímatele, ale pravda stejně nakonec vyjde napovrch a může Vás to vyjít draho.

Důležité výpisy

podnajem

Poslední věcí, která může zvýšit Vaši šanci na získání pronájmu je obstarání užitečných výpisů. Tím mám na mysli zejména výpis z trestního rejstříku, z evidence exekucí a také výpisy bankovních i nebankovních registrů. Výpisy většinou nejsou zdarma. Všechny Vás dohromady vyjdou na cca 350 Kč. Pokud si je ale zajistíte, jedná se o další věc, kterou máte navíc a určitě tím zvednete svoji šanci na získání pronájmu. Také není nutné pro každou prohlídku pořizovat nové, ale pouze kopie (pokud se Vaše situace nemění). Níže uvádím kde a za kolik můžete výpisy získat.

Výpis z rejstříku trestů – Checkpoint; cena 100 Kč
Výpis z centrální evidence exekucí –
Centrální evidence exekucí ; cena 60 Kč.
Výpis brki nrki (výpis bankovních a nebankovních registrů) – Kolikmam.cz; cena 100 Kč jednotlivě, 180 Kč dohromady.

Jděte si pro svůj pronájem bytu!

A to je vše. Tyhle jednoduché věci, které Vás stojí minimum času a peněz Vám mohou výrazně usnadnit Vaši cestu k vytouženému pronájmu. Teď už zbývá jen si vše připravit a vydat se na další prohlídku. Přeji Vám hodně štěstí!

Chcete byt rovnou koupit? Přečtěte si, na co si dát při koupi pozor.

Pokud máte dotazy, týkající se pronájmu bytu nebo sháníte pronájem na Orlickoústecku a chtěli byste s tím pomoci, neváhejte se na mě obrátit!

Mojí prací je zprostředkování prodeje nemovitosti pro moje klienty. Na poli realit působím, od svého počátku, pod realitní kanceláří Hestia Group. Jsem mladý a mám blízko k novodobým technologiím. Z toho důvodu jich hojně využívám také při mé práci. Oblastí moji působnosti je okres Ústí nad Orlicí, kde také žiji. Vyznám se tu a jen tak dokáži dosáhnout špičkové kvality a dostupnosti mých služeb,
Komentáře