Jak jsem se stal makléřem? – Z deníku makléře, díl 1.

Rád bych se s Vámi podělil o to, jak jsem se dostal k práci realitního makléře. Dnes to tedy bude maličko z jiného soudku. Nečekejte žádné odborné informace z polí realit, ale „pouze“ můj vlastní příběh či zkušenost. Proč jsem se vlastně rozhodl pracovat jako realitní makléř? Dovolím Vám tedy tak trochu i nahlédnout pod pokličku toho, co tato práce obnáší.

První moje myšlenka při psaní tohoto článku byla: A kde mám vlastně začít? Po dlouhém dumání jsem nakonec zjistil, že na to neexistuje jednoznačná odpověď. Když se nad tím tak zamyslím, vlastně jsem nikdy práci realitního makléře neplánoval. Ještě pár měsíců zpátky jsem ani netušil, o čem tato práce je. A co vlastně obnáší. V poslední době si však stále více uvědomuji, co pro mě tento job znamená, a jak postupně mění celý můj život.

Vždycky jsem byl velice komunikativní člověk, mnozí by řekli, spíše lidově, že nezavřu hubu. Střední školu jsem zakončil úspěšně (téměř s vyznamenáním na maturitním vysvědčení), a tak byla vysoká škola samozřejmostí. Pamatuji si, jak jsem si v tu dobu ještě naivně myslel, že na vysoké škole rozvinu svůj potenciál, naučím se podnikat a bude ze mě milionář. O to horší pro mě byl nástup na vysokou, kde mi hned v prvních pár měsících došlo, že tam vlastně vůbec nikoho nezajímám.

A co dál?

„Studentského“ života jsem si užil dost na střední, a tak pro mě vize života na kolejích, spočívající v denním alkoholovém opojení, tak trochu postrádala smysl. Chtěl jsem prostě něco víc. Poté, co vysokou opustili moji dva kamarádi ze střední školy jsem neměl už vůbec žádnou motivaci tam zůstávat.

Shodou náhod jsem někdy v tu dobu narazil na reklamu (tímto chválím naše marketingové oddělení), která stručně popisovala nabídku práce realitního makléře, o které jsem však netušil vůbec nic. Přečetl jsem si pouze informace na stránkách, teď už mojí, realitní společnosti. Tuším, že základními body byla Komunikativnost, Seberealizace, Trpělivost. (Dobře. Přiznávám, že trpělivost není zrovna moje silná stránka, ale to mě přece neodradí). Tím nejdůležitějším však bylo: Můžete být i nováček, vše vás naučí ZKUŠENÝ, ÚSPĚŠNÝ REALITNÍ MAKLÉŘ S 10LETOU PRAXÍ.

Tak jsem se rozhodl, že na uvedený formulář napíšu středně dlouhý, motivační dopis, popisující moji skutečnou situaci a vyhlídky do budoucnosti. Pak už stačilo jen odeslat a nadšeně čekat, co se stane. Rád bych ještě uvedl, že v tuto chvíli to byl pouze jakýsi pokus, založený zejména na mojí zvědavosti, o co asi jde. Snad v žádném případě by mě nenapadlo, že nakonec jako realitní makléř opravdu skončím.

Po několika dnech mi přišla očekávaná odpověď od manažera společnosti pana Lubomíra Dolečka s dotazem na dostupný termín, ve kterém bychom se mohli sejít, aby mi sdělil více informací. (Teď už to bylo o něco vážnější.) Ve stanovený termín jsme se sešli. Dodnes si pamatuji svoje pocity, když jsem opustil naši současnou kancelář. Byl jsem nadšený! V tuto chvíli jsem poprvé začal uvažovat o tom, že budu skutečný REALITNÍ MAKLÉŘ. Datum prvotního školení jsme domluvili až po mém návratu z dovolené v Anglii, což bylo zhruba 3 týdny po první schůzce. A tím vše mohlo začít…

O pár měsíců práce později..

Od tohoto dne až do nynější doby uběhlo bezmála 6 měsíců a jen těžko dokážu v jednom článku popsat vše, co jsem se naučil. To však ani nebylo jeho záměrem. Co bych chtěl na závěr o této profesi říci je to, že práce realitního makléře je nejspíše jedno z nejkomplexnějších povolání vůbec. Sám poznávám, že je potřeba mít přehled nejen o prodeji samotném. Dále také o technických, právních, obecných informacích, marketingu, a to jsem pouze na samém začátku.


Nebudu to tedy dál protahovat. Cílem článku bylo Vás seznámit s tím, jak a proč jsem se vůbec k realitám dostal a o tom, co stručně práce realitního makléře obnáší. Co mi to dalo, a jak jsem v nich pokračoval, Vám napíšu třeba zase jindy. Děkuji, pokud jste dočetli až sem a přeji hezký zbytek dne.

 

Pokud máte jakékoli dotazy na mou osobu, nebo k práci realitního makléře, rád Vám na ně odpovím prostřednictvím formuláře.

 

Mojí prací je zprostředkování prodeje nemovitosti pro moje klienty. Na poli realit působím, od svého počátku, pod realitní kanceláří Hestia Group. Jsem mladý a mám blízko k novodobým technologiím. Z toho důvodu jich hojně využívám také při mé práci. Oblastí moji působnosti je okres Ústí nad Orlicí, kde také žiji. Vyznám se tu a jen tak dokáži dosáhnout špičkové kvality a dostupnosti mých služeb,