4 nejčastější otázky při prodeji nemovitostí

Rozhodl jsem se vybrat 4 nejčastější otázky při prodeji nemovitosti, které dostávám od klientů, návštěvníků webu a známých, jelikož se velice často opakují. Na většinu z témat jsem již psal v minulosti články, nebo natáčel videa. Proto, pokud je to možné, příložím i odkazy na starší články/video na YouTube. Můžete si tak vybrat to, co vás zajímá a co se vás týká.

Výmaz věcného břemene

Téma, na které dostávám snad nejvíce dotazů se týká výmazu věcného břemene. Spousta lidem totiž na nemovitosti vázne nějaká forma věcného břemene. Může se jednat o břemeno k inženýrským sítím a jejich správcům, to však zpravidla nebývá problém. Pokud se však na nemovitosti nachází věcné břemeno užívání, dožití, nebo třeba chůze/jízdy, je to už horší. Věcná břemena v každém případě působí nemalé komplikace při prodeji nemovitosti a je nutné je vždy odstranit. Postup k odstranění věcného břemene můžete nalézt v mém článku z minulého roku.

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

Na jedno z prvních míst určitě patří také otázka k dani z příjmu při prodeji nemovitosti. Na toto téma dostávám řádově desítky dotazů měsíčně. Jak to tedy s tou daní je? Kdy se musí platit, kdy se nemusí platit a jak se lze od ní osvobodit, nebo jí snížit? Ve většině případů najdeme s klienty možnost, jak daň z příjmu při prodeji dostat na minimální výši. Ne vždy je to ale možné a zejména je důležité si tuto otázku položit již PŘED plánovaným prodejem. Abych se neopakoval, přikládám odkaz na článek, kde otázku daně z příjmu podrobně rozebírám.

Legalizace černé stavby

Víte, co je to černá stavba? Jedná se o stavbu, která nebyla řádně zapsána do katastru nemovitostí, a o níž tedy není žádný záznam. Výskyt černých staveb je zejména u starších staveních, kdy dříve lidé až tolik neřešili, jestli mají na něco povolení, nebo ne. V krajních případech se ale může jednat i o špatně zapsaný například celý rodinný dům. Pokud máte na pozemku černou, nebo špatně zapsanou stavbu, je potřeba opět jednat již před prodejem, na nelegální či špatně zapsané stavby totiž banka neposkytne kupujícím úvěr! Jak poznat černou stavbu a jak s ní naložit, najdete v jednom z mých starších článků. Pokud neradi čtete, na tomto odkaze můžete nalézt 7 minutový rozhovor s kolegou kde podrobně probírám, jak se s černou stavbou popasovat.

Provize realitní kanceláře

Otázky při prodeji nemovitosti zakončím to již něčím, co se týká přímo realitních kanceláří a o čem se někdy nerado mluví, i když upřímně netuším proč. Často se mě lidi ptají, za co se platí provize realitní kanceláři, kdy je splatná a kdy provizi platit nemusí? Samozřejmě je také zajímá výše provize a vzhledem k tomu, že jsem ke svým současným i potenciálním klientům kompletně transparentní, nemám nejmenší problém se s nimi o tuto informaci podělit. Pokud tedy hledáte odpověď na některou z těchto otázek, pomůže vám k tomu moje krátké video, kde vše uvádím jasně, stručně i s názornými příklady.

Potřebujete pomoct s prodejem nemovitosti?

Nedaří se Vám s prodejem, nebo chcete prodat nemovitosti rychle a za co nejvýhodnější cenu? Stačí, když vyplníte nezávazný formulář, já se Vám ozvu a probereme to.

Mojí prací je zprostředkování prodeje nemovitosti pro moje klienty. Na poli realit působím, od svého počátku, pod realitní kanceláří Hestia Group. Jsem mladý a mám blízko k novodobým technologiím. Z toho důvodu jich hojně využívám také při mé práci. Oblastí moji působnosti je okres Ústí nad Orlicí, kde také žiji. Vyznám se tu a jen tak dokáži dosáhnout špičkové kvality a dostupnosti mých služeb,
Komentáře